مهندسی فناوری

پلاتین ایران در بخش مهندسی فناوری خدمات متنوعی را از جمله احیای باتری‌ها، سایزینگ، عیب‌یابی تخصصی و توسعه راهکارهای اختصاصی برای صاحبان صنایع به مشتریان ارائه می‌دهد. این بخش هم‌چنین شامل تحقیق و توسعه در جهت بهبود محصولات فعلی، تولید باتری‌های جدید و تدوین استانداردهای ملی می‌شود.

خدمات بخش مهندسی فناوری به مشتریانی که نیازهای متفاوت و اختصاصی دارند کمک می‌کند تا به راهکارهای بهینه و مخصوص به خود دست یابند. از جمله مهم‌ترین مواردی که در این بخش ارائه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

احیای باتری‌های صنعتی:

باتری‌های صنعتی ساکن (باتری‌های سرب – اسیدی و باتری‌های نیکل – کادمیم) ممکن است در هریک از مراحل بهره‌برداری و نگهداری به دلایل مختلف دچار افت ظرفیت شوند. در چنین شرایطی، احیای این باتری‌ها می‌تواند باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های صاحبان صنایع و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی شود. پلاتین ایران در این زمینه، پس از دریافت درخواست احیای باتری از سوی مشتری، ابتدا چک‌لیست احیا را برای مشتریان ارسال می‌کند و با بررسی نتایج آن، وضعیت کلی باتری‌ها را مشخص می‌کند. در برخی شرایط پیش از احیا ممکن است نیاز به بازدید فنی از سایت مشتری و یا ارسال چند نمونه از باتری‌های مورد نظر به کارخانه پلاتین ایران باشد. پس از بررسی شرایط باتری‌ها، فرآیند احیا با انجام فعالیت‌های تخصصی نظیر شارژ و دشارژهای مخصوص احیا اجرا می‌شود. با توجه به اینکه فرآیند احیا یک فرآیند تخصصی است و نیاز به تجهیزات و امکانات خاص دارد، پیشنهاد می‌شود این فرایند در کارخانه پلاتین ایران انجام گیرد. اما در صورت وجود امکانات و تجهیزات لازم در سایت باتری‌ها، امکان اجرای آن در محل نیز وجود دارد. در پایان، گزارش جامعی از وضعیت باتری ها و فرایند احیا به مشتریان ارائه خواهد شد.

سایزینگ:

در برخی موارد، مشتریان ممکن است درخواست تعیین نوع و ظرفیت باتری را براساس سیستم مورد نیازشان دارند. در این موارد، تیم فنی پلاتین ایران با در نظر گرفتن نیازهای مشتری، اطلاعات سایت و محیط بهره‌برداری از باتری‌ها مانند اطلاعات شارژر، میزان بار مصرفی و زمان پشتیبانی مورد نیاز، محاسبات مربوطه را براساس استاندارد IEEE Std 485 انجام داده و نوع باتری و ظرفیت بهینه را برای مشتریان تعیین می‌کند. هدف اصلی این فرایند آن است که باتری بتواند طول عمر مفید خود را به شکل بهینه طی کند.

عیب‌یابی تخصصی:

عیب‌یابی تخصصی یکی از خدماتیست که در بخش خدمات ۳۶۰ درجه و بر اساس گارانتی محصولات به مشتریان پلاتین ایران ارائه می‌شود. اما چنانچه محصولاتی که مشمول شرایط گارانتی نیستند و یا توسط تولیدکننده دیگری ساخته شده‌اند دچار ایراد شوند، تیم فنی پلاتین ایران با ارائه خدماتی از جمله مشاوره فنی، بازدید از سایت و یا بررسی باتری‌ها در کارخانه پلاتین ایران، ایرادات فنی پیش آماده را مشخص کرده و راهکارهای حل آن را به مشتریان ارائه می‌کنند.

توسعه راهکارهای اختصاصی:

در برخی از شرایط صاحبان صنایع ممکن است نیازهای تخصصی و منحصر به فردی را داشته باشند که نیازمند توسعه راهکارهای اختصاصی باشد. در این موارد تیم فنی پلاتین ایران با بررسی ملاحظات و نیازهای مطرح شده، راهکارهای بهینه و مقرون به صرفه‌ای را طراحی می‌کند که بتواند نیازهای مطرح شده را به بهترین نحو برطرف کند.

تحقیق و توسعه:

پلاتین ایران تأکید ویژه‌ای بر تحقیق و توسعه دارد. توسعه صنایع گوناگون باعث شکل‌گیری نیازهای جدید می‌شود. دپارتمان R&D پلاتین ایران به طور مستمر تلاش می‌کند تا علاوه بر بهبود مستمر کیفیت محصولات موجود، نیازهای نوین صنایع را شناسایی کرده و محصولات جدیدی را برای پاسخ‌گویی به این نیازها ارائه دهد. این دپارتمان هم‌چنین در زمینه تدوین استانداردهای صنعت باتری مشارکت فعالی دارد.

caption lorm ipsum
caption lorm ipsum
caption lorm ipsum
caption lorm ipsum
کپشن لورم ایپسوم
کپشن لورم ایپسوم
کپشن لورم ایپسوم
کپشن لورم ایپسوم

پلاتین ایران | به روز باشید!

در “HOPPECKE | خبرنامه” رایگان ما مشترک شوید. ما شما را در مورد اخبار و حقایق جالب در مورد راه حل های ذخیره سازی خود مطلع خواهیم کرد. لطفاً تمام فیلدها را پر کنید، اعلام رضایت را تأیید کنید و “ارسال” را فشار دهید.