خدمات

خدمات تخصصی یکی از نقاط قوت پلاتین ایران است که تحت برند نیل سرویس ارائه می‌شود و به زیرمجموعه‌های آموزش، مهندسی فناوری و خدمات ۳۶۰ درجه تقسیم می‌شود. با توجه به آن‌که پشتیبانی یکی از ارزش‌های زیربنایی برند پلاتین ایران است، ارائه خدمات سریع و مسئولانه به مشتریان از جمله دغدغه‌های جدی ما است.

ارائه خدمات سریع و مسئولانه به مشتریان از جمله دغدغه‌های جدی ما است. ارائه این خدمات به پلاتین ایران کمک می‌کند تا ضمن شناخت دقیق نیازهای هر مشتری، راهکارهای اختصاصی را برای آنان توسعه دهد و پس از ارسال محصولات نیز با ارائه خدمات تخصصی در حوزه‌های نصب و راه‌اندازی، آموزش و انجام سرویس‌های دوره‌ای امکان استفاده بهینه از محصولات را برای آنان فراهم سازد.

آموزش

در بخش آموزش، کلیه اطلاعات تئوری و عملی مورد نیاز در خصوص باتری‌های سرب – اسیدی مانند نحوه صحیح نصب و راه‌اندازی، بهره برداری صحیح و بهینه، سرویس و نگهداری باتری ها، عوامل مؤثر بر آن ها و سایر موضوعات مرتبط به کارشناسان فنی و اپراتورهای باتری، در سایت مشتری ارائه می‌شود.

راه حل فنی مهندسی

پلاتین ایران در بخش مهندسی فناوری خدمات متنوعی را از جمله احیای باتری‌ها، سایزینگ، عیب‌یابی تخصصی و توسعه راهکارهای اختصاصی برای صاحبان صنایع به مشتریان ارائه می‌دهد. این بخش هم‌چنین شامل تحقیق و توسعه در جهت بهبود محصولات فعلی، تولید باتری‌های جدید و تدوین استانداردهای ملی می‌شود.

سرویس 360 درجه

بخش خدمات ۳۶۰ درجه شامل گستره وسیعی از خدمات پیش از فروش و پس از فروش می‌شود که به مشتریان کمک می‌کند ابتدا محصول مورد نیاز خود را شناسایی کنند و پس از خرید آن، با دریافت خدماتی از قبیل نصب و راه‌اندازی، آموزش نحوه صحیح بهره‌برداری و نگهداری، سرویس‌های دوره‌ای و عیب‌یابی تخصصی مطابق با استانداردهای بین‌المللی، اطمینان حاصل کنند که می‌توانند از طول عمر مفید باتری خریداری شده بهره‌مند شوند.

پلاتین ایران | به روز باشید!

برای اطلاع از آخرین اخبار و فناوری‌های روز سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی، در خبرنامه پلاتین ایران عضو شوید.