اگر قصد تهیه  یو پی اس را داشته باشید حتما نام یو پی اس آنلاین به گوشتان خورده است

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ویژگی یو پی اس آنلاین آشنا کنیم با ما همراه باشید.

چرا در یو پی اس آنلاین نیازی به استفاده از سوئیچ انتقال قدرت(Power Transfer Switch)نداریم؟

در یک سیستم یو پی اس انلاین باتری‌ها همیشه به اینورتر متصل هستند و به همین خاطر نیازی به استفاده از سوئیچ انتقال قدرت (Power Transfer Switch) نخواهید داشت. در مواقعی که قطعی برق رخ می‌دهد، یکسو کننده (Rectifier) از مدار خارج می‌شود و باتری‌ها جریان برق را ثابت و بدون تغییر نگه خواهند داشت.

پس از اینکه برق وصل شد نیز یکسو کننده قسمت عمده‌ی جریان برق را دریافت می‌کند و به صورت همزمان باتری‌ها را نیز دوباره شارژ می‌کند. ممکن است جریان برق مصرفی برای شارژ کردن باتری‌ها محدود باشد تا از داغ شدن باتری‌‎ها و جوش آوردن الکترولیت توسط یکسوکننده جلوگیری شود.

یو پی اس

یو پی اس

مهم ترین مزیت یو پی اس آنلاین چیست؟

مهم‌ترین مزیت یک یو پی اس آنلاین در مقایسه با انواع دیگر یو پی اس امکان برقراری یک فایروال الکتریکی بین برق ورودی به تجهیزات و تجهیزات الکترونیکی حساس است.

در چه محیط هایی از یو پی اس انلاین استفاده می‌شود؟

این نوع یو پی اس بیشتر برای استفاده در محیط‌هایی که قرنطینه الکتریکی در آن‌ها ضروری است و یا به همراه تجهیزاتی که خیلی نسبت به نوسانات برق حساس هستند مناسب است. در گذشته از یو پی اس برخط فقط برای محیط‌ها و تجهیزات خیلی بزرگ با قدرت 10 کیلو وات و یا بیشتر استفاده می‌شد اما امروزه استفاده از آن‌ها کاملا متداول است و در کنار اکثر دستگاه‌هایی که 500 وات یا حتی کمتر قدرت دارند نیز از آن‌ها استفاده می‌شود.

هزینه یو پی اس آنلاین چگونه است؟

هزینه اولیه‌ی این یو پی اس ممکن است کمی زیاد باشد اما هزینه‌های نگه‌داری آن به دلیل عمر بالای باتری عموما خیلی کمتر است.

مزایاups

مزایاups

چه زمان هایی استفاده از یو پی اس انلاین ضروری است؟

استفاده از یو پی اس آنلاین در مواقعی که نویز الکتریکی محیط خیلی زیاد است ضروری است. در صورتی که شما افت جریان دارید، برق زیاد قطع و وصل می‌شود و یا شاهد انواع آنومالی‌ها هستید، محافظت از تجهیزات حساس ضروری است و یا قصد دارید از یک ژنراتور استفاده کنید، باید حتما از یو پی اس برخط استفاده کنید.

تکنولوزی مورد استفاده در یوپی اس آنلاین چگونه است؟

تکنولوژی مورد استفاده در این نوع یو پی اس شبیه به یو پی اس‌های استندبای است اما معمولا قیمت آن بالاتر است و دلیل آن این است که در آن از شارژر/یکسوکننده‌ی AC-to-DC خیلی بهتر استفاده می‌کند و یکسوکننده و اینورتر نیز به شکلی طراحی شده‌اند که به صورت مستمر به همراه سیستم‌های خنک‌کننده‌ی بهبودیافته فعالیت کنند. به این محصول یو پی اس دو تبدیله نیز گفته می‌شود و دلیل آن هم این است که یکسوکننده حتی در زمانی که از جریان برق AC عادی نیز استفاده می‌کند، به صورت مستقیم اینورتر را کنترل می‌کند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *