انواع باتری صنعتی

باتری یک منبع انرژی پتانسیل الکتریکی است که از طریق انجام واکنش شیمیایی، انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و با استفاده از قطب‌های باتری می‌توان آن را به وسایل مختلف انتقال داد. باتری‌ها در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها باتری صنعتی است و بیشتر در سیستم‌های UPS از آن استفاده می‌شود. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع باتری صنعتی آشنا شوید.

باطری صنعتی

باطری صنعتی

از انواع باتری صنعتی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد

انواع باتری صنعتی به باتری نیکل کادمیوم می‌توان اشاره کرد

این نوع باتری‌ها برای استفاده با عملکرد بالا مناسب هستند و کارایی خیلی خوبی دارند. تنها مشکل آن‌ها هزینه اولیه بسیار بالایی است که به شما تحمیل می‌کنند. شما برای استفاده از این نوع باتری باید 4 برابر باتری‌های سرب اسیدی هزینه کنید. همچنین این نوع باتری نسبت به انواع دیگر باتری های صنعتی به نگه‌داری و مراقبت خیلی بیشتری نیاز دارند.

انواع باتری صنعتی بهباتری‌های سرب اسیدیمی‌توان اشاره کرد

همانطور که از اسم این نوع باتری مشخص است، برای ساخت آن‌ها از صفحات فلزی و اکسید فلزی استفاده می‌شود. طول عمر این باتری‌ها نسبت به انواع دیگر باتری‌های موجود در بازار بیشتر است و همچنین هزینه اولیه راه‌اندازی آن نیز خیلی پائین‌تر است. این باتری‌ها که نسبت به انواع دیگر باتری های صنعتی بزرگتر هستند و استفاده از آن‌ها نیز متداول‌تر است. برای مثال باتری مورد استفاده در خودروها یک نوع باتری سرب اسیدی است. این باتری‌ها از صفحات نازک سرب و اکسید سرب که با فاصله خیلی کمی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تشکیل شده‌اند.

باتری لیتیوم یون

این باتری‌ها چگالی انرژی خیلی بالایی دارند و بیشتر در سیستم‌های ذخیره انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده قرار می‌گیرند. موارد استفاده از این نوع باتری هم بسیار گسترده است و از تلفن‌های همراه گرفته تا ماهواره‌های تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از دلایل این امر وزن سبک و توانایی شارژ سریع آن‌ها می‌باشد. این موضوعات باعث خواهند شد باتری‌های لیتیوم یون گزینه‌ی مناسبی برای استفاده در این صنایع باشد. هزینه اولیه تهیه‌ی باتری‌های لیتیوم یون تقریبا 2 برابر بیشتر از باتری‌های سرب اسیدی است ولی این هزینه با توجه به عمر طولانی و زمان شارژ کوتاهی که این باتری‌ها دارند جبران خواهد شد.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید باتری‌های صنعتی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها در صنایع مختلف کاربرد دارند. در صورتی که شما سوالی در زمینه مورد باتری‌های صنعتی و یو پی اس،دارید ما میتوانید جهت مشاوره رایگان از طریق بخش ارتباط با ما در سایت با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *