مزایا یو پی اس

یو پی اس یکی از انواع منبع تغذیه الکترونیکی است که به منظور تامین بی‌وقفه‌ی توان الکتریکی مورد نیاز شبکه استفاده می‌شود. این سیستم به عنوان یک واسط بین برق شهری و دستگاه موردنظر قرار می‌گیرید و با تثبیت و تنظیم جریان ورودی برق از بروز نویز و دیگر اختلالات شبکه که می‌تواند خسارات خیلی زیادی به برخی دستگاه‌های حساس شبکه بزند جلوگیری می‌کند.
جهت آگاهی از مزایا یو پی اس با ما همراه باشید.

همچنین ups منبع تغذیه بدون وقفه است که با ذخیره انرژی در باتری، در مواقع قطعی برق، توان الکتریکی موردنیاز دستگاه مصرف‌کننده را تامین می‌کند. بنابراین یو پی اس علاوه بر اینکه از بروز نویز و اختلالات مربوط به شبکه‌ی برق که می‌تواند آسیب خیلی زیادی به تجهیزات شما بزند جلوگیری می‌کند و با تامین نیروی الکتریکی مورد نیاز از خاموش شدن وسایل و تجهیزات که می‌تواند باعث آسیب رسیدن به آن‌ها و یا از دست رفتن اطلاعات شود نیز جلوگیری می‌کند. بنابراین با استفاده از یو پی اس تا حدود زیادی از وسایل و تجهیزات خود در برابر مشکلات شبکه محافظت خواهید کرد.

امروزه اتصال تجهیزات اداری و صنعتی مورد استفاده در سازمان‌ها، ادارات، موسسات، بانک ها، ارگانهای امنیتی، آموزشی، پزشکی و آزمایشگاهی از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است و به همین خاطر استفاده از یو پی اس امری غیرقابل اجتناب است.

موارد استفاده‌ی یو پی اس خیلی گسترده است و از کاربردهای خانگی تا صنایع حساس را شامل می‌شود. به دلیل همین تنوع کاربرد، دستگاه‌های یو پی اس در مدل‌ها و توان‌های مختلف طراحی و عرضه می‌شوند. تمامی تجهیزات یو پی اس هوشمند هستند و به ریزپردازنده مجهز می‌باشند. همچنین تمامی این دستگاه‌ها قابلیت کنترل و مدیریت از راه دور را دارند.

جهت آگاهی بیشتر در مورد یو پی اس به مقاله همه چیز در مورد یو پی اس مراجعه نمایید.

 

مزایا یو پی اس

همانطور که گفته شد استفاده از یک منبع تغذیه پشتیبان مثل یو پی اس به شما کمک می‌کند علاوه بر حل مشکلات ناشی از نوسانات برق، امکانات کافی برای مقابله با قطع برق را نیز فراهم می‌سازد. این دستگاه دارای فیلترهای الکترونیکی است که باعث حذف نویز و نوسانات برق شهری می‌شود. همچنین دستگاه یو پی اس از وسایل مصرف کننده در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا نیز محافظت می‌کند و یک جریان برق یکنواخت را به شکل موج ثابت به دستگاه‌های موردنظر ارسال می‌کند.

یو پی اس هایی که کاربرد معمولی دارند به شکل Online و  دارای باتری  تک سلولی سرب-اسید یا نیکل-کادیوم مانند باتری 12 ولت یو پی اس عرضه می‌شوند.
معمولا یو پی اس ها توانی بین 500 تا 2000 آمپر دارند. UPSهای بزرگ‌تر دارای توان بیشتری هستند و معمولا کیفیت برق خروجی آن‌ها نیز بهتر است.

مزایاups

مزایاups

انواع یو پی اس

این دستگاه‌ها همانطور که گفت در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود و با توجه به باتری و مدار مورد استفاده در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. یکی از انواع مختلف این وسیله که خیلی هم پرکاربرد است، یو پی اس مدار آنلاین می‌باشد. دلیل محبوبیت این وسیله هم این است که می‌تواند با ضریب اطمینان خیلی بالایی از وسایل شما حفاظت کند.

در دستگاه‌های UPS استاندارد و با کیفیت احتمالا بروز اتصال کوتاه و شارژ ناگهانی برق تقریبا صفر است و به همین خاطر در صورت استفاده از یک دستگاه با کیفیت نیازی به نگرانی بابت امنیت دستگاه‌ها و وسایل متصل به مدار وجود ندارد.

برای اندازه‌گیری قدرت یک UPS از توان و یا حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی استفاده می‌شود. هرچقدر که اینورتر (Inverter) دستگاه قوی‌تر باشد، توان و قدرت آن نیز بیشتر است و می‌توانید دستگاه‌های بیشتری را به آن متصل کنید. همچنین هرچقدر هم که ظرفیت باتری بیشتر باشد، مدت زمان برق دهی در زمانی که برق شهری قطع است هم بالاتر خواهد رفت.

نتیجه گیری

همانطور که در بالا مشاهده کردید مزایا یو پی اس بسیار زیاد است و یو پی اس یکی از انواع منبع تغذیه الکترونیکی است که در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود معمولا یو پی اس ها توانی بین 500 تا 2000 آمپر دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *